صفحه اصلی
محصولات مقالات اطلاع رسانی مشتریان ما ارتباط با ما سبد خرید
boat
boat
boat
 

1399/10/13 - 15:00
بایدها و نبایدهای ماسک‌های صورت

بایدها و نبایدهای ماسک‌های صورت

 

Mask Hero.png

از ماسک‌های سوپاپ‌دار استفاده نکنید. بله، باید روی بینی خود را بپوشانید. و به این دلیل است که شیشه‌های عینک شما بخار می‌گیرد.

توسط Katie Sweeney

ماسک‌های صورت بخش مهمی از حفظ ایمنی در زمان شیوع جهانی کووید-19 هستند. اما همه ماسک‌ها با هم برابر نیستند. و اگر شما به خوبی از ماسکتان استفاده نکنید، از شما و سایر افرادی که در کنارتان هستند، حفاظت نخواهد کرد.

خب کدام ماسک‌ها کار می‌کنند-و کدام ماسک‌ها کار نمی‌کنند؟ و چطور می‌توان به شکل ایمن آن‌ها را به صورت زد؟ Marisa Glucoft، MPH، CIC، مدیر بخش مجوز و اعطای گواهی، پیشگیری از بیماری و مدیریت اضطراری در بیمارستان کودکان لس آنجلس، درباره آنچه باید بدانید توضیح می‌دهد.

چرا ماسک مهم است؟

ماسک صورت جلوی قطرات تنفسی را می‌گیرد و اجازه نمی‌دهند در زمان حرف زدن، نفس کشیدن، سرفه یا عطسه کردن در هوا پخش شوند. این مسئله بسیار مهم است چرا که افراد بیماری ویروس کرونای جدید را چندین روز پیش از بروز بیماری به دیگران منتقل می‌کنند. 

Glucoft اینگونه توضیح داد: «هدف اصلی ماسک جلوگیری از شیوع ویروس به سایر افراد است». «ماسک شما از سایر افراد حفاظت می‌کند. ماسک دیگران از شما حفاظت می‌کند.»

انتخاب یک ماسک: بایدها و نبایدها

از ماسک سوپاپ‌دار استفاده نکنید.

ماسک‌های تنفسی N95 که در ابزارفروشی‌ها فروخته می‌شود - سایرماسک‌هایی که طراحی مشابه دارند- یک سوپاپ پلاستیکی در جلو دارند. مشکل اینجاست که این سوپاپ فقط هوایی که بهداخل تنفس می‌شود را فیلتر می‌کند. هوایی که در بازدم به خارج تنفسم می‌کنید، اصلاً مسدود نمی‌شود.

Glucoft گفت: «وقتی از یک ماسک سوپاپ‌دار استفاده می‌کنید، از افرادی که در اطراف شما هستند حفاظت نمی‌شود، زیرا سوپاپ اجازه می‌دهد تمام نفس شما از ماسک خارج شود.» «از این نظر، بیشتر شبیه این است که شما اصلاً ماسکی به صورت ندارد.»

در CHLA نمی‌توان از ماسک‌های سوپاپ‌دار استفاده کرد. اگر با یک ماسک سوپاپ‌دار به CHLA بیایید، به شما یک ماسک دیگر داده می‌شود تا از آن استفاده کنید. 

ماسک‌های پزشکی یا تنفسی حرفه‌ای را نخرید.

تأمین ماسک‌های جراحی و ماسک‌های تنفسی N95 (که سوپاپ ندارد) با کمبود مواجه شده است. اگر قبلاً این ماسک‌ها را تهیه کردید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما لطفاً ماسک دیگری خریداری نکنید. حفظ آن‌ها برای کارکنان بخش بهداشت و درمان، که برای مراقبت ایمن از بیمارانی که در معرض خطر بالا قرار دارند، بسیار ضروری است. 

از این ماسک‌ها استفاده کنید

ماسک پارچه‌ای. این یک گزینه عالی است. یک ماسک پارچه‌ای معمولاً با حلقه‌های کشی ساخته شده است که روی گوش‌ها قرار می‌گیرند-تا قرار دادن و برداشتن آن‌ها ساده شود. باید چند لایه الیاف پارچه‌ای داشته باشد. می‌توانید ماسک‌های پارچه‌ای را بخرید یا خودتان درست کنید. 

دستمال سر، تی‌شرت یا روسری. این نوع ماسک مورد تأیید است، با این حال ممکن است به خوبی ماسک‌های پارچه‌ای صورت شما را نپوشاند. 

گتر گردن. گتر گردن که باف هم نامیده می‌شود، یک لوله پارچه‌ای کش‌سان است که معمولاً از آن برای گرم نگه داشتن صورت و گردن در هوای سرد استفاده می‌شود. اما می‌تواند به عنوان یک ماسک صورت خوب هم عمل کند-اگرچه برای هوای گرم خیلی ایده‌آل نیست. 

نکاتی درباره پوشیدن و مراقبت از ماسک

دهان و بینی خود را بپوشانید. قطرات تنفسی می‌توانند هم از طریق دهان و هم از طریق بینی منتشر شوند. Glucoft اظهار داشت: «اگر یک ماسک به اندازه کافی بزرگ نیست که روی بینی و دهان را بپوشاند، انتخاب خوبی نخواهد بود.»

مطمئن شوید اندازه است. ماسک شما باید راحت باشد و نباید راه تنفسی شما را ببندد. با این حال، باید به خوبی جا بیافتد، مخصوصاً روی گونه‌ها و بالای بینی شما.

نکته: اگر در زمان استفاده از ماسک شیشه‌های عینکتان بخار گرفت، ماسکتان به خوبی قرار نگرفته است. هوای زیادی از آن خارج می‌شود.

ماسک خود را خیلی دستکاری نکنید. ایشان یادآوری کرد: «می‌بینم خیلی از مردم ماسکشان را دستکاری می‌کنند.» «جوری با ماسک رفتار کنید که انگار کثیف است. اگر لازم است جای ماسک را تغییر دهید، ابتدا دست‌هایتان را بشویید.»

قبل از قرار دادن ماسک، دست‌های خود را بشویید. بعد از در آوردن ماسک هم باید دست‌هایتان را بشویید. ماسک را با برداشتن حلقه‌های پشت گوش، در آورید. به قسمت جلوی ماسک، که احتمالاً بیشتری میزان میکروب روی آن قرار دارد، دست نزنید. 

ماسک خود را مرتب بشویید. بهتر است چند ماسک داشته اشید تا همیشه یک ماسک تمیز در دسترس باشد. ماسک‌های پارچه‌ای را در ماشین لباس‌شویی بیندازید و درست مثل سایر لباس‌ها بشویید. همه پودرهای شسشتوی لباس خوب هستند.

آن را همراه داشته باشید. بدون ماسک از خانه خارج نشوید. یک ماسک تمیز در ماشین داشته باشید. 

برای صحبت کردن، ماسک را پایین نکشید. گاهی اوقات وقتی با ماسک صحبت می‌کنید، شنیدن صدای شما برای دیگران سخت است.  اما برداشتن ماسک برای صحبت کردن همه تلاش‌ها را بی‌ثمر می‌کند. اگر با کشی صحبت می‌کنید که با او کمتر از 6 پا فاصله دارید، ماسک را برد ندارید.

 

بچه‌ها را فراموش نکنید. ماسک‌های کوچک‌تری پیدا کنید که روی صورت کودک جا می‌گیرند. توجه: ماسکهای N95 برای کودکان طراحی و ساخته نشدند و کودکان کمتر از 2 سال نباید ماسک بزنند. ممکن است تنفس را برایشان دشوار کند

نکته: اگر در زمان استفاده از ماسک شیشه‌های عینکتان بخار گرفت، ماسکتان به خوبی قرار نگرفته است. هوای زیادی از آن خارج می‌شود.

چه زمانی ماسک بزنید

هر شهر قوانین متفاوتی در رابطه با استفاده از ماسک دارد. برای مثال در شهر لس آنجلس  همه (به جز کودکان و کسانی که دچار معلولیت‌های خاص هستند) باید در خارج از منزل صورت خود را بپوشانند. قوانین شهر خود در این رابطه را بررسی کنید. 

فاصله‌گذاری فیزیکی را فراموش نکنید.

استفاده از ماسک زمانی بهترین نتیجه را می‌دهد که با سایر تدابیر ایمنی همراه شود. همچنان فاصله 6 پا با دیگران را رعایت کنید، دست‌های خود را به طور مرتب بشویید و سطوحی که مرتب لمس می‌شوند را ضدعفونی کنید. این اقدامات ساده میتوانند روی حفظ سلامتی شما و خانواده شما -و تمام کسانی که در اطراف شما هستند- تأثیر بسزایی داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ماسک‌های صورت پارچه‌های -و نحوه ساخت ماسک برای خودتانبه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) مراجه کنید 


مشخصات فنی:ماسک سه لایه پرستاری (اسپان 25/ملت25/اسپان25)


کشور: ایران

حداقل سفارش: 3000 عدد

حداکثر سفارش: 10000000

نوع معامله: نقدی

بسته بندی: جعبه 50 عددی

توضیحات: ماسک سه لایه پرستاری بزرگسال


اطلاعات تماس

شرکت پیشرو سلامت افروز خاورمیانه 

09109064346  بیرانوند


کلمات کلیدی:
فروش عمده ماسک پارچه ای/فروش عمده ماسک پارچه ای/فروش همکاری ماسک/پخش ماسک در تهران/قیمت پخش ماسک در تهران/فروش ماسک پزشکی با قیمت عمده در تهران/خرید ماسک تنفسی/فروش انواع ماسک در تهران/فروش ماسک پارچه ای/فروش ماسک پزشکی ملت دار/فروش ماسک عمده ای در تهران

 
Oh snap! We just showed you a modal..

Because we can

Cool huh? Ok, enough teasing around..

Go to our W3.CSS Tutorial to learn more!

Modal footer

 

ارتباط با ما

تهران-خیابان فاطمی-روبروی وزارت کشور
6کوچه دوم-پلاک 19-طبقه سوم-واحد

+98 21 8605 2916دفتر

+98 9109064346موبایل

واتس اپ

info@business-ir.com

عضویت در اتاق های بازرگانی


عضویت در اتاق های بازرگانی

Powered by sa3.ir
Save
×

شرکت پیشرو سلامت افروز خاورمیانه