صفحه اصلی
محصولات مقالات اطلاع رسانی مشتریان ما ارتباط با ما سبد خرید
boat
boat
boat
 

1399/10/11 - 15:00
پارچه ملت بلون چیست و نحوه تشخیص آن در ماسک تنفسی چگونه است؟
پارچه ملت بلون (Melt blown) یکی از لایه‌های مهم در ماسک‌های تنفسی استاندارد است که نقش فیلتر را در برابر ورود میکروب‌ها و ذرات با اندازه نانومتری ایفا می‌کند. از پارچه ملت بلون در ساخت ماسک سه لایه جراحی استفاده می‌شود و مناسب‌ترین ماسک برای پیشگیری از کرونا است.
 
 
 
پارچه ملت بلون چیست و نحوه تشخیص آن در ماسک تنفسی چگونه است؟


ستاره | سرویس سلامت - این روز‌ها که استفاده از ماسک برای پیشگیری و محافظت از ما در برابر بیماری وعلایم کرونا اجباری شده، جستجو درباره ماسک و پارچه‌ای که این وسیله بهداشتی از آن تهیه شده به یکی از سوالات اساسی مردم تبدیل شده است. اینکه ماسکی که استفاده می‌کنند واقعا قابلیت حفاظت در برابر این بیماری را دارد؟ پارچه ملت بلون ماسک چیست و چگونه از وجود این پارچه در ماسک مطمئن شویم؟ در این مقاله درباره پارچه ملت بلون و نحوه تشخیص این لایه در ماسک‌ها صحبت می‌کنیم.

پارچه ملت بلون چیست؟

ملت بلون از اصلی‌ترین پارچه‌های تهیه ماسک استاندارد است که از فیلامنت‌های منقطع تولید می‌شود. پارچه‌های فیلامنت مقاومت بالایی در برابر سایش و فشار دارند و استفاده آن‌ها به طور روزمره، مشکلی ایجاد نمی‌کند. ظرافت هر یک از این فیلامنت‌ها ۱ تا ۵ میکرون است. همین ویژگی باعث افزایش خاصیت نفوذ‌ناپذیری پارچه ملت بلون موجود در ماسک‌های جراحی می‌شود.
از ملت بلون برای تهیه ماسک سه لایه جراحی استفاده می‌شود و پزشکان، پرستاران و دیگر کارکنان بیمارستان‌ها از آن استفاده می‌کنند. همچنین در محیط‌های آلوده مانند پتروشیمی، آزمایشگاه‌ها و صنایع فولاد از این ماسک استفاده می‌شود. این روز‌ها با شیوع بیماری کرونا از این ماسک چندین برابر گذشته تولید شده و مردم ملزم به استفاده از آن هستند.
 

استفاده از پارچه ملت بلون در ماسک

 

دلایل و چگونگی استفاده از پارچه ملت بلون در ماسک تنفسی

این پارچه دارای نسل جدیدی از مواد سازگار با محیط زیست است که قابلیت تنفس، انعطاف پذیری، سبک بودن، غیر سوزاندن، تجزیه آسان، غیر سمی، غیر تحریک کننده، قابل بازیافت و ... را دارد. لایه ملت بلون موجود در ماسکها بسیار نرم و قابل انعطاف با الیاف بسیار ریز بافته نشده است که همانند فیلتری از ورود میکروبها، ذرات نانومتری و مواد شیمیایی جلوگیری می‌کند ضمن اینکه برای تنفش مشکلی ایجاد نکرده و اکسیژن از داخل آن برای ورود به مجاری تنفسی عبور میکند. این پارچه در وزن‌های مختلف تولید می‌شود که بهترین وزن برای تولید ماسک ۲۰ تا ۴۰ گرم است. این پارچه توسط تکنولوژی ملت بلون و الیاف پلی پروپیلن تهیه می‌شود.
 

نحوه تشخیص پارچه ملت بلون و استفاده از آن در ماسک

برای تشخیص ماسک استاندارد دارای لایه ملت بلون می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

۱. آیا آب از ماسک شما رد می‌شود؟

یکی از بهترین روش‌های تشخیص وجود پارچه ملت بلون در ماسک، عبور نکردن آب و دیگر مایعات از ماسک است. به این منظور ماسک خود را زیر شیر آب بگیرید. لایه ملت بلون مانع عبور آب از داخل ماسک می‌شود، بنابراین اگر آب از ماسک شما عبور کرد، نشان می‌دهد از این لایه در ماسک استفاده نشده و ماسک تقلبی است.
توجه داشته باشید لایه ملت بلون با خیس شدن هیچ تغییر حالتی نداده و ردی از رطوبت در آن یافت نمی‌شود، بنابراین اگر ماسک شما مرطوب شده است حتی اگر آب از آن رد نشده باشد، مطمئن باشید در آن از پارچه ملت بلون استفاده نشده است.

۲. آیا وقتی ماسک زده‌اید قادر به خاموش کردن شمع هستید؟

برای اینکه از وجود لایه ملت بلون در ماسک و استاندارد بودن آن مطمئن شوید، ماسک را به صورت خود زده و سعی کنید شعله شمع را با فوت کردن خاموش کنید. اگر شمع خاموش نشد در ماسک شما لایه ملت بلون استفاده شده است.

۳. ماسک شما باید ذرات ریز دستمال کاغذی را به خود جذب کند

از دیگر راه‌هایی که مطئن شوید ماسک سه لایه ملت بلون دار خریداری کرده‌اید، این است که یک تکه از دستمال کاغذی را کاملا ریز ریز کنید و روی میز بریزید. سپس دو بند ماسکتان را در دست بگیرید و ماسک را به آرامی به خرده‌های دستمال کاغذی نزدیک کنید، اگر دستمال ریز شده به ماسک چسبید و با آن از روی میز بلند شد، نشان می‌دهد ماسک شما دارای پارچه ملت لون و استاندارد است.

۴. اگر با ماسک خود به منبع نور نگاه کنید، منبع نور را تشخیص می‌دهید؟

در یک محیط تاریک چراغ قوه گوشی موبایلتان را روشن کنید، ماسک را در فاصله ۱۰ سانتیمتری آن قرار دهید و از داخل ماسک به نور گوشی نگاه کنید. چنانچه نور را به صورت هاله‌ای مشاهده کردید و منبع نور برایتان نامشخص بود، در ماسک از پارچه ملت بلون استفاده شده است.

۵. لایه‌های ماسک خود را جدا کنید و آن را در برابر آتش بگیرید، آتش می‌گیرد؟

میتوانید یک از ماسک‌های خود را با قیچی ببرید و لایه‌های آن را جدا کنید، سپس لایه وسط را در برابر شعله آتش بگیرید. مهمترین ویژگی پارچه ملت بلون مقاوم بودن آن در برابر آتش است. این پارچه آتش نمی‌گیرد بلکه در برابر حرارت تنها بافت آن خراب شده و از بین می‌رود و ردی از سوختگی روی آن مشاهده نمی‌شود.

نحوه تشخیص پارچه ملت بلون

نکات مهم در رابطه با ماسک سه لایه ملت بلون دار

  • لایه ملت بلون موجود در ماسک‌ها در برابر الکل و مواد ضدعفونی کننده آسیب پذیر است و خاصیت فیلترینگ خود را از دست می‌دهد، بنابراین از ضد عفونی کردن ماسک خود و پاشیدن الکل به ماسک خودداری کنید، زیرا به بافت آن صدمه می‌زنید.
     
  • ملت بلون در برابر شستشو و مواد شوینده مقاوم نیست، بنابراین این ماسک‌ها یکبار مصرف هستند و در صورت شستشو خاصیت خود را از دست خواهند داد. توصیه می‌شود از این ماسک‌ها فقط برای یک روز کاری استفاده کنید و سپس آن را دور بیاندازید، زیرا اگر ماسک شما آلوده شده باشد در استفاده مجدد از آن این آلودگی به شما منتقل خواهد شد.

 

 

 

 

پارچه ملت بلون چیست

 

سخن پایانی

به یاد داشته باشید با استفاده از ماسک این روز‌ها می‌توانید سلامت خود و جامعه را تضمین کنید. بر اساس گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی، ماسک‌های سه لایه دارای پارچه ملت بلون (مانند ماسک‌های سه لایه جراحی) یکی از موثرترین ماسک‌ها برای جلوگیری از بیماری کرونا هستند با این وجود باید بدانید که ماسک زدن به این معنی نیست که دیگر می‌توانید مدت طولانی در تماس با دیگران باشید. این ماسک‌ها ممکن است فقط تا چند دقیقه بتوانند از شما در برابر بیماری محافظت کنند، نه تا چند ساعت! پس همچنان بهترین کار رعایت فاصله اجتماعی است.


فروشنده: شرکت بازرگانی پیشرو سلامت افروز خاورمیانه


مشخصات فنی:پارچه ملت بلون 25 گرم


کشور: ایران

حداقل سفارش:100 کیلو

حداکثر سفارش: 10 تن

نوع معامله: نقدی

بسته بندی: طاقه ای

توضیحات: پارچه ملت بلون 25 گرم


اطلاعات تماس

شرکت پیشرو سلامت افروز خاورمیانه 

09109064346  بیرانوند


کلمات کلیدی:
پارچه/ملت بلون/ملت 25 گرم/ملت بافتینه/پارچه مخصوص ماسک/ماسک مخصوص کودک/فروش عمده ماسک پارچه ای/فروش عمده ماسک پارچه ای/فروش همکاری ماسک/پخش ماسک در تهران/قیمت پخش ماسک در تهران/فروش ماسک پزشکی با قیمت عمده در تهران/خرید ماسک تنفسی/فروش انواع ماسک در تهران/فروش ماسک پارچه ای/فروش ماسک پزشکی ملت دار/فروش ماسک عمده ای در تهران/اسپان ملت اسپان/
Oh snap! We just showed you a modal..

Because we can

Cool huh? Ok, enough teasing around..

Go to our W3.CSS Tutorial to learn more!

Modal footer

 

ارتباط با ما

تهران-خیابان فاطمی-روبروی وزارت کشور
6کوچه دوم-پلاک 19-طبقه سوم-واحد

+98 21 8605 2916دفتر

+98 9109064346موبایل

واتس اپ

info@business-ir.com

عضویت در اتاق های بازرگانی


عضویت در اتاق های بازرگانی

Powered by sa3.ir
Save
×

شرکت پیشرو سلامت افروز خاورمیانه